EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

OBÓZ WOJSKOWY KUŹNIA RACIBORSKA

W malowniczej scenerii lasów raciborskich w miejscowości Kuźnia Raciborska położony jest Ośrodek Wodno-Rekreacyjny „Wodnik” na terenie, którego w dniach 24 – 26 sierpnia 2020 r. stacjonowali  żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej 2 Kompanii Lekkiej Piechoty.
Wojskowe namioty rozbito dla uczestników militarnej przygody – pierwszego Obozu Wojskowego dla dzieci i młodzieży.
 

Zgrupowanie było ukierunkowane na wiele różnych form aktywności oraz zdrową rywalizację. Zakres szkolenia był bardzo szeroki. Młodzi kadeci mieli okazję sprawdzenia   się w różnych sytuacjach;  przetrwanie  w trudnych warunkach pogodowych, rozpalenie i utrzymanie ogniska , poruszanie się według map jak i zapoznanie się z mapami wojskowymi. Przedstawiono także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największym zainteresowaniem cieszył się  pokaz  broni ASG  oraz strzelanie do tarcz na celność i skupienie. Organizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji  w  Kuźni Raciborskiej przy współpracy z 13. Śląską Brygadą Obrony Terytorialnej 2 Kompanii Lekkiej Piechoty w Gliwicach. 
{gallery}2020/wodnik_wot{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska