EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Odpowiedź na artykuł zamieszczony na portalu „znadrudy”

Witam serdecznie,

Bardzo się cieszę że w końcu śmieci rażą mieszkańców i powodują takie reakcje i odzew.

Chciałem odnieść się do tekstu dotyczącego pozostawionych śmieci na brzegu rzeki Rudy. Aby zbytnio nie rozwodzić się nad tematem odpowiem krótko:

1. Wielkie Sprzątanie rzeki Rudy ( 7 lat) tak to my Aktywni

2. Spływy kajakowe – tak to my Aktywni (ale też i 7 innych firm lub klubów kajakowych)

Chciałem wyjaśnić że po każdym spływie organizowanym przez nas czyli Aktywni z Rybnika wszystkie śmieci zebrane podczas spływu z rzeki jak również śmieci wyprodukowane przez naszych klientów, każdorazowo są zabierane w kajakach wraz ze sprzętem. Wszyscy nasi klienci są przed każdym spływem informowani jak należy postąpić z odpadami podczas spływu. 

Natomiast ten worek sam osobiście wypełniłem zebranymi odpadami, butelkami i papierami które zebrałem w promieniu ok 50 metrów w zatoczce w której parkują samochody jak również z nabrzeża rzeki. Samochody zatrzymujące się na wahadle również partycypują w owych śmieciach które pozbierałem. W ramach własnych możliwości staramy się każdorazowo wywozić zapełnione worki pozostawiając pusty przywiązany do drzewa. Gdybyśmy tego regularnie nie robili w tym miejscu byłoby na dzień dzisiejszy kilkanaście takich worków. Treść artykułu sugeruje że kajakarze nie sprzątają za sobą co jest nieprawdą czego przykładem jest zapełniony worek śmieci. Osoba dokumentująca przewrócony worek mogłaby w takiej sytuacji podnieść i go zawiązać aby śmieci nie wysypywały się. Najprościej jest zrobić kilka zdjęć i sugerować kto jest winny ale w tym konkretnym przypadku czujemy się pokrzywdzeni. Rzeką Rudą opiekujemy się od 8 lat i dbanie o jej wizerunek i czystość jest naszym priorytetem. 

 

Aktywni Team

Jacek Kluczniok

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska