EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Płynie ekologiczne ciepło!!!

 

 

 

Wczoraj (12.11.2020) w modernizowanym bloku przy ul. Kasztanowej 6 uruchomiono nowoczesny, ekologiczny węzeł cieplny. Mieszkańcy w nowych kaloryferach mają ekologiczne ciepło dostarczane przez ciepłownię. Węzeł dostarcza do bloku także ciepłą wodę. Mieszkańcy bloku są z tej inwestycji bardzo zadowoleni. Nie muszą już palić w swoich piecach, a w mieszkaniach jest ciepło.

Zadanie zostało wykonane w ramach projektu: „Poprawa parametrów efektywności energetycznej budynku mieszkalnego w Gminie Kuźnia Raciborska ul. Kasztanowa 6”.

Dzisiaj na miejscu inwestycji byli: zastępca prezesa PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa Artur Michałowski, kierownik Zespołu Wdrażania i Koordynowania Projektów POIiŚ w WFOŚiGW w Katowicach Mariusz Janas, burmistrz Paweł Macha, zastępca burmistrza Sylwia Brzezicka-Tesarczyk i dyrektor ZGKiM Wilhelm Rzechonek. Sprawdzono i podsumowano ten pierwszy etap zmiany źródeł ciepła w blokach. Wszyscy i na różne możliwe sposoby musimy dbać o czyste powietrze i ekologiczne zmiany w naszym najbliższym otoczeniu.

Trwają prace instalacyjne w budynku przy Kasztanowej 5. Po ich zakończeniu rozpocznie się przyłączanie do sieci bloku przy Kasztanowej 3. ZGKiM będzie systematycznie prowadził prace instalacyjne przygotowując pozostałe budynki do zmiany źródeł ciepła. 16 bloków przy ulicach Moniuszki, Kościuszki. Kasztanowej i Rudzkiej ma zostać podłączone do sieci w 2021 roku. W takie źródło ciepła i ciepłej wody w 2021 r. mają zostać wyposażone także bloki przy ulicy Arki Bożka.

 

{gallery}2020/kasztanowa6{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska