EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Pływadło 2013

Już po raz czternasty, 23 czerwca br., amatorzy pływania na „byle czym” spotkali się na przystani „Turze” w Gminie Kuźnia Raciborska. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym spływie wzięło udział ponad czterdzieści załóg. Niektórzy uczestnicy płynęli na konstrukcjach własnej produkcji, część korzystała z kajaków i łodzi. Wszyscy byli serdecznie witani przez licznie zgromadzonych mieszkańców nie tylko sołectwa Turze i Gminy Kuźnia Raciborska, ale także przybyłych gości. A nad całością czuwała sołtys Turza – Marcelina Waśniowska. „Pływadło” było też okazją do tradycyjnego już spotkania samorządowców gmin nadodrzańskich z powiatu raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Witając uczestników spływu zwracali uwagę na integracyjną rolę rzeki Odry, ale podkreślali także jakie może stanowić zagrożenie dla mieszkającej w jej dorzeczu ludności.

Imprezie towarzyszyły występy dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych. Można było także skorzystać z oferty gastronomicznej oraz atrakcji dla dzieci. Słoneczna pogoda, bezpośredni kontakt z przyrodą i atmosfera wspaniałej zabawy uczyniły z tej imprezy atrakcyjną propozycję na rodzinne spędzenie sobotniego popołudnia.

{gallery}Plywadlo2013{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska