EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

PŁYWADŁO gmina Kuźnia Raciborska

Już po raz siedemnasty, 18 czerwca 2016 r., amatorzy pływania na „byle czym” spotkali się na przystani „Turze” w Gminie Kuźnia Raciborska podczas „PŁYWADŁA”. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym spływie wzięło udział ponad czterdzieści pływadeł, dziesiątki kajakarzy oraz nurkowie. Wszyscy byli serdecznie witani przez licznie zgromadzonych mieszkańców nie tylko sołectwa Turze i Gminy Kuźnia Raciborska, ale także przybyłych gości. A nad całością czuwała sołtys Turza – Marcelina Waśniowska. „Pływadło” było też okazją do tradycyjnego już spotkania samorządowców gmin nadodrzańskich z powiatu raciborskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego.

Hasło tegorocznego spływu nawiązywało do rocznicy chrztu Polski: „1050 lat chrztu uczcić chcemy, z weselem Odrą i Rudą płyniemy”. Większość pływadeł również nawiązywała do rocznicy chrztu.

Po raz pierwszy w tym roku w PŁYWADŁO włączyło się miasto Rybnik, organizując spływ kajakowy rzeką Rudą (dopływ Odry) jak również miasto partnerskie Odry z Czech.

Imprezie towarzyszyły występy dziecięcych i młodzieżowych grup artystycznych z miasta partnerskiego Odry, koncert zespołu „Chwila Nieuwagi”, zespołu „B.A.R.”, zabawa taneczna z zespołem „KAMPAS”, pokazy życia w wiosce średniowiecznej (Stowarzyszenie Drengowie z nad Górnej Odry, Drużyna Wojów STAIN) oraz inscenizacja zaślubin Mieszka I i Dobrawy, która to przyjechała z partnerskiego miasta Odry. Całość imprezy prowadził Piotr Scholz.

Patronat honorowy nad spotkaniem samorządowców objął Konsul Generalny RP w Ostrawie Janusz Bilski.

 Patronat honorowy nad całością imprezy przyjął wojewoda opolski Adrian Czubak.

{gallery}2016/plywadlo{/gallery}

fot: UM Kuźnia Raciborska/MOKSiR Kuźnia Raciborska 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska