EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Podziękowanie dla Służb i Strażaków Ochotników za podjęte działania w czasie pogotowia przeciwpowodziowego

 

Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska składa serdeczne podziękowania wszystkim służbom za zaangażowanie i podjęte działania w czasie pogotowia przeciwpowodziowego w październiku 2020 r., a w szczególności Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, PGW Wody Polskie w Gliwicach, Starostwu Powiatowemu w Raciborzu, służbom technicznym Elektrowni Rybnik, za dobrą współprace i koordynację działań pozwalającą na bezpieczne przeprowadzenie przez Gminę Kuźnia Raciborska wód wezbraniowych rzeki Odry i Rudy.
Dziękuję Strażakom Ochotnikom z jednostek OSP z terenu Gminy za stałe monitorowanie urządzeń przeciwpowodziowych, budowę oraz dozorowanie zamknięcia szandorowego rzeki Rudy na drodze powiatowej w sołectwie Turze, pompowanie wody ze zbiornika w sołectwie Ruda podtapiającej gospodarstwa i zabudowania oraz za liczne pompowania wody z podtopionych przez wysokie wody gruntowe piwnic na terenie całej Gminy.

Dzięki zaangażowaniu i dobrej komunikacji wszystkich służb, udało się uniknąć powodzi oraz strat na terenie Gminy Kuźnia Raciborska.    

Warto dodać, że tak wysokich stanów wód rzeki Odry na wodowskazie w Raciborzu-Miedoni, sięgających 7,15 m w miesiącu październiku, nie odnotowano od połowy ubiegłego wieku, a w roku 2020 na terenie naszej Gminy było to już drugie wezbranie.

 Po raz pierwszy w historii mieliśmy okazję zaobserwować skuteczną pracę zbiornika Racibórz Dolny wraz z systemem połączonych wałów przeciwpowodziowych, który przejął nadmiar wód i pozwolił nam poczuć się bezpiecznie.

BURMISTRZ

(-) Paweł Macha

 {gallery}2020/osp_podziekowania{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top