EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie raciborskim i wodzisławskim

Dnia 21.06.2020 r. o godz. 12.00 w związku z wzrostami stanu wód na wodowskazach powyżej alarmowych, Wojewoda Śląski ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego.

Służby dyżurne Urzędu Miejskiego w Kuźni Raciborskiej od soboty monitorują sytuację na terenie gminy Kuźnia Raciborska. Już wczoraj na prośbę Burmistrza Miasta zwiększono zrzuty wody z elektrowni Rybnik do rzeki Rudy celem ich bezpiecznego dla mieszkańców przeprowadzenia do rz. Odry. Obecnie zrzuty wody są stale monitorowane przez służby Elektrowni Rybnik, konsultowane z służbami dyżurnymi Urzędu Miejskiego, szykowana jest ewentualna rezerwa powodziowa na zbiorniku, a patrząc na prognozy pogody, w chwili obecnej nie ma zagrożenia powodziowego.       

Stany wody rz. Odry na bieżąco są monitorowane na poszczególnych wodowskazach przez służby dyżurne oraz w terenie przez strażaków ochotników OSP. tj. wały przeciwpowodziowe, klapy zwrotne, zasuwy, a w razie konieczności będą podejmowane dalsze działania.

Linki do wodowskazów:

https://kuzniaraciborska.pl/gczk/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=34 

{gallery}2020/powodz{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top