EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Powiatowe obchody Święta Policji w Kuźni Raciborskiej

W piątek 18 lipca odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. W obecności zaproszonych gości, policjanci raciborskiego garnizonu odebrali nominacje na wyższe stopnie policyjne. W uroczystości uczestniczył Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. mgr Piotr KUCIA.

Tegoroczna akademia rozpoczęła się o 13.00 na sali Miejskiego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Na uroczystości, pośród wielu zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele samorządowych władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz służb mundurowych. Podczas apelu Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. Insp. Piotr KUCIA, wraz z szefem raciborskiego garnizonu insp. Pawłem ZAJĄCEM, wręczyli 73 policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne, w tym 10, którzy w drodze wyróżnienia awansowali przedterminowo:

– na pierwszy stopień oficerski mianowano 1 funkcjonariusza,
– w korpusie aspirantów awansowano 33 funkcjonariuszy,
– w korpusie podoficerów awans otrzymało 28 funkcjonariuszy,
– w korpusie szeregowych awans otrzymał 1 funkcjonariusz.
Ponadto 8 funkcjonariuszy, w tym jeden pracownik Policji, zostało wyróżnionych medalami i odznaczeniami:

– srebrną i 2 brązowe odznaki Zasłużony Policjant,
– 2 złote,1 srebrny i 2 brązowe medale za długoletnią służbę.

Wyróżnienia te zostaną wręczone funkcjonariuszom podczas wojewódzkich i centralnych obchodów Święta Policji, które odbędą się 24 lipca 2014 roku w katowickim Spodku.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu oraz zaproszeni goście złożyli podziękowania policjantom za codzienną służbę i zaangażowanie. Słowa uznania za wyrozumiałość i wsparcie skierował także do rodzin policjantów.
Podczas uroczystości nastąpiło również symboliczne poświęcenie i przekazanie nowego radiowozu policjantom z Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej.

Wszystkim nominowanym oraz wyróżnionym składamy serdeczne gratulacje.

 

Informacja zaczerpnięta ze strony Komendy Powiatowe Policji w Raciborzu. 

{gallery}swieto_policji_2014{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top