EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Powstaje parking

W dniu 19 stycznia 2024 w Urzędzie Miejskim w Kuźni Raciborskiej podpisano umowę na budowę  parkingu przy Urzędzie Miejskim dla samochodów osobowych  wraz z jezdniami manewrowymi oraz oświetleniem.  W ramach planowanych prac zaprojektowano wykonanie 29 miejsc parkingowych oraz zagospodarowanie terenu zielonego z ławkami. Cały teren parkingu zostanie oświetlony. Teren po kotłowni i warsztatach ZGKiM zmieni się na przyjazną, zieloną i potrzebną przestrzeń.

Wykonawcą prac jest  K+D Budownictwo Sp. z o.o. Wartość prac wynosi 573.452,10 zł brutto. Zadanie ma być zrealizowane do 18.05.2024 r. Umowę podpisali: burmistrz Paweł Macha, skarbnik Anna Szostak i przedstawiciel wykonawcy Adam Kerner.

Docelowo nowy parking ma zostać połączony chodnikiem z placem Przedszkola nr 1, tak by przywóz i odbiór przedszkolaków był dużo bezpieczniejszy.

Od 29 stycznia, na czas wykonywania prac budowlanych, nie będzie możliwości parkowania przy budynku Urzędu Miejskiego. Za utrudnienia bardzo przepraszamy prosząc o wyrozumiałość i cierpliwość. To ostatni etap zmian i przebudowy przestrzeni publicznej w i wokół budynku Urzędu Miejskiego oraz wyremontowanego budynku ZGKiM.

Zdjęcia: UM Kuźnia Raciborska

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska