EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Promocja książek Zbigniewa Woźniaka

Tym razem Aktorzy z Teatru „Senioralne Forte” zmierzyli się z nową formą artystyczną, bowiem promowali twórczość znanego nam wszystkim Zbigniewa Woźniaka. Odważny Pisarz pokazujący rzeczywistość w krzywym zwierciadle zainspirował Prowadzących, by takie spotkanie się odbyło. Mogliśmy usłyszeć o kulturze języka polskiego, filozofii życia, przypadłościach ludzkich, kobietach, mężczyznach oraz o polityce. Wszystkie teksty literackie znajdują się w książkach “Myśli uczesane i rozczochrane” oraz “Instant, czyli błyskawiczne o… życiu”. Sala konferencyjna Zamku Piastowskiego w Raciborzu była zapełniona, stąd towarzyszył Występującym i Autorowi gromki śmiech i serdeczne owacje. Satyry przeplatane były piosenkami, w pięknym wykonaniu Pani Dyrektor MOKSiR-u Anny Kijek oraz Łukasza J. Porwoła. Dość odważne pytania do Zbyszka zadawała Terasa Okaj, która została wcześniej przez Niego poproszona o prowadzenie tego autorskiego wieczoru.

 

Wystąpili:

Jan Chlebowski, Róża Czech, Anna Gańdziarowska, Christoph Gromotka, Anna Kijek, Mirosława Kojder, Tadeusz Mikiewicz, Teresa Okaj, Łukasz J. Porwoł, Jan Pyszny, Brygida Sokół, Grażyna Stępniak.

źródło: teatrsenioralneforte.pl

 

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za Państwa zaangażowanie i oczekujemy na kolejne artystyczne odsłony Teatru Senioralne Forte.

 

   

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska