EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Promocja programu RODZINA 500+ w Kuźni Raciborskiej

W piątek 5 lipca na Placu Zwycięstwa w Kuźni Raciborskiej odbyła się akcja promująca program Rodzina 500+ z udziałem  Wicewojewody Śląskiego Jana Crząszcza i Burmistrza Pawła Machy .

Podczas  akcji można było porozmawiać z pracownikami Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach oraz pracownikami naszego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuźni Raciborskiej, którzy udzielali porad związanych z programem rządowym „Rodzina 500+”. Dodatkową atrakcją był happening promujący akcję pod hasłem „Bezpieczne wakacje z rodziną”. Były pokazy i atrakcje prowadzone przez policjantów, strażaków oraz ratowników wodnych. Zaprezentowały się również: Centrum Powiadamiania Ratunkowego, Państwowa Inspekcja Sanitarna, Izba Administracji Skarbowej z Katowic oraz Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej z Katowic.

 Dla najmłodszych Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji przygotował malowanie twarzy, gry i zabawa, a Piekarnia Cukiernia RYNEK wystawiała stoisko z lodami.   

W Gminie Kuźnia Raciborska dotychczasowo objętych programem było prawie 900 dzieci, po zmianach wprowadzonych od 1 lipca 2019 roku program obejmie blisko 2000 dzieci z Gminy. Rządowy program „Rodzina 500+” znacząco przyczynił się do poprawy życia rodzin w całej Polsce.

 {gallery}2019/program_500_plus{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska