EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Przyłącze ciepłownicze na Osiedlu w Kuźni Raciborskiej

Drodzy mieszkańcy Osiedla, olbrzymi projekt budowy sieci ciepłowniczej oraz podłączeń bloków do lokalnej kotłowni został zakończony z końcem roku 2021.

 

Wszystkie budynki oprócz tych przy ul. Arki Bożka mają zamontowane podzielniki ciepła oraz są gotowe do przyłączenia grzejników z mieszkań oraz produkcji ciepłej wody. System został przetestowany w kończącym się sezonie grzewczym.

Niestety proces instalowania grzejników w Państwa mieszkaniach nie przebiega tak sprawnie jak przewidywaliśmy i byśmy sobie życzyli.

Na chwilę obecną podłączone zostały bloki przy ul. Kasztanowej 1a, 1b, 2, 3a, 3b, 5a,5b,5c, 6.

ZGKiM kończy obecnie podłączenie bloku przy ul. Moniuszki 7a, 7b.

Kolejnym budynkiem przewidzianym do realizacji zadania podłączenia grzejników jest blok przy ul. Kościuszki 2a,2b, gdzie planowany termin zakończenia to czerwiec 2022 r. Następnym blokiem przy którym będą realizowane prace przyłączeniowe jest blok przy ul. Moniuszki 5a, 5b. Jak informuje zarządca wspólnoty, ma tu się odbyć zebranie mieszkańców. Jeśli wszystkie ustalenia zostaną bez zmian, to planowane podłączenie przewidziano na lipiec 2022 r.

Według harmonogramu przedstawionego przez dyrektora ZGKiM kolejnymi blokami przewidzianymi do podłączenia są bloki przy ul. Kościuszki 3a, 3b, 5a, 5b, 6a, 6b, 9a, 9b, gdzie termin zakończenia prac przewidziano na wrzesień 2022 r.

W pesymistycznym wariancie realizacji zadania na rok 2023 przewidziano podłączenia bloków przy ul. Kościuszki 7a, 7b, Moniuszki 6a, 6b, 6c, 8a, 8b, 8c, Kasztanowej 4a, 4b, 4c, Rudzka 42a, 42b, 44a, 44b, 46a, 46b.

Bloki przy ul. Arki Bożka 22,24,26,28,30 zostały przewidziane do podłączenia wraz z planowanym nowym osiedlem bloków przy ul. Bema. PGNiG Termika planuje budowę nowej nitki od ul. Bema w kierunku do ul. Arki Bożka. W międzyczasie wystosowaliśmy pismo z prośbą o budowę tymczasowego, gazowego źródła ciepła dla tych trzech bloków. Po wybudowaniu nitki z ciepłowni bloki te zostaną przełączone bezpośrednio do niej.

Obecnie termin wykonania zadania jest trudny do określenia.

Wyżej ujęty harmonogram wykonania prac to wersja pesymistyczna, zakładając te same trudności z pozyskaniem wykonawców, które mamy do tej pory.

Wycena zadania jest również trudna do ustalenia,  w związku ze stale rosnącymi cenami za materiał oraz za robociznę.

Mamy ze swojej strony jednak nadzieję, ze prace zostaną zakończone wcześniej niż zostało to opisane powyżej. Bardzo prosimy o samodzielną decyzję o zakupie opału na okres grzewczy.

O wszelkich zmianach w harmonogramie będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

 

Telefon do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej – 32-419-13-26

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska