EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Święto Wojsk Inżynieryjnych

Święto Wojsk Inżynieryjnych przypadające na dzień 16 kwietnia jest szczególnie bliskie 6 Batalionowi, w tym dniu dziękujemy za prace i poświęcenie spadochroniarzom- saperom, którzy każdego dnia swojej służby toczą nierówną walkę z „zardzewiałą śmiercią” oraz oddajemy hołd tym, którzy

w dniu 8 października 2019 roku pozostając  wiernymi słowom przysięgi wojskowej w imieniu służby, poświęcili największą wartość jaką jest ŻYCIE.

Podczas uroczystego rozprowadzenia, pełniący obowiazki Dowódcy 6 Batalionu Powietrznodesantowego mjr Łukasz Bocheński podziękował żołnierzom za trud, który wkładają w codzienna służbę oraz wyróżnił spadochroniarzy- saperów za szczególne osiągnięcia w wykonywaniu zadań służbowych. 

16 kwietnia to również czas zadumy i refleksji, w tym dniu wraz z Dowódcą 6 Batalionu Powietrznodesantowego, oraz władzami samorządowymi Kuźnia Raciborska spotykamy się z rodzinami poległych żołnierzy w miejscu tragedii i pod tablicą pamięci aby odmówić modlitwę i oddać hołd naszym Bohaterom.

CHWAŁA SAPEROM !!!

 

{gallery}2022/saperzy{/gallery}

źródło: https://www.facebook.com/6BatalionPowietrznodesantowy
foto: st. szer. Sebastian Brzezina
tekst: ppor. Grzegorz Maślikiewicz

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska