EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

PRZYSTAŃ TURZE – zapraszamy na PŁYWADŁO

Szanowni Państwo!

 Serdecznie zapraszamy na przystań w Turzu. Już jutro, w sobotę 24 czerwca, w ramach XXIV Spływu Pływadeł , organizatorzy przygotowali dla Państwa wiele atrakcji.

 

O godz. 9.00 rozpoczną się zawody sportowo – pożarnicze o Puchar Krainy Górnej Odry. W zawodach wezmą udział jednostki OSP z Rudy Kozielskiej, Turza, Samborowic, Rudyszwałdu, Krzanowic, Pogrzebienia, Marklowic, Żytnej, Gaszowic, Palowic oraz Miasta Odry w Republice Czeskiej. Nagrodą za zajecie I miejsca w tych prestiżowych zawodach  jest okazały Puchar Krainy Górnej Odry.

w trakcie zawodów odbędą się pokazy przygotowane przez OSP Jarogniewice /  woj.lubuskie / z zakresu poszukiwań z udziałem dronów oraz psów trapiących. Od godz. 12.00 pokaz techniki wojskowej Kołowego Transportera Opancerzonego Rosomak.Ten nowoczesny sprzęt bojowy produkowany jest przez Rosomak S.A w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Także od godz. 12.00 pokazy przygotowane przez   Lasy Państwowe / Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

 Organizatorzy przygotowali  także  wiele atrakcji dla dzieci m.in.  dmuchany plac zabaw.  W trakcie imprezy powitanie plywadeł,  Bitwa Regionów – Kulinarna Bitwa Smaków, Biesiada Sląska z Piotrem Szolcem, koncert Happy Jędrowski Show oraz zabawa taneczna z Zespołem Mirka Jędrowskiego. Szczegóły na plakatach.

 

 

 

Do zobaczenia w Turzu!

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska