EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Puchar Śląska Młodzików w piłce ręcznej

W ubiegłą sobotę 16.09 br. w Kuźni Raciborskiej odbył się Puchar Śląska Młodzików w piłce ręcznej. W turnieju uczestniczyły  kadry wojewódzkie: Śląska, Podkarpacia, Dolnośląskiego, Opolskiego, Świętokrzyskiego. Impreza organizowana była przez Śląski Związek Piłki Ręcznej oraz Gminę Kuźnia Raciborska.

Gościem specjalnym był Wiceprezes d/s  Szkolenia Sportowego  Związku Piłki Ręcznej w Polsce, wybitny reprezentant kraju,  Sławomir Szmal. Zmaganiom przypatrywał się także Prezes Śląskiego Związku Piłki Ręcznej a zarazem członek Zarządu Związku Piłki Ręcznej w Polsce Marcin Zubek. 

Turniej był obserwowany także przez trenerów wiodących ośrodków szkolenia piłki ręcznej w Polsce pod kątem powołań do reprezentacji Polski

W toku całodziennych zmagań w  wielkim finale    Kadra Śląska Młodzików pokonała Kadrę Młodzików Województwa  Opolskiego 17:12.

Podczas dekoracji Śląski Związek Piłki Ręcznej uhonorował także mieszańca Kuźni Raciborskie, znakomitego przed laty zawodnika, Piotra Marka.

Władze Związku wystawiły  wystawiły najwyższą ocenę organizatorom  za przygotowanie oraz  przeprowadzenie turnieju. Sama impreza stała się znakomitą okazją do promowania Miasta i Gminy w mediach.  Herb Kuźni Raciborskiej i informacje o Gminie   znalazły się na stronach i w materiałach Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. Na trybunach zasiedli goście z wielu stron kraju jak również przedstawiciele lokalnych społeczności, w tym Radni Miejscy.

Dzięki staraniom władz miasta przeprowadzonym w ostatnich czterech miesiącach Kuźnia Raciborska jest wiodącym partnerem samorządowym Śląskiego Związku Piłki Ręcznej.

Znakomita współpraca, organizacja imprez sportowych  zaowocowała przyznaniem 18.09.br.  grantu na szkolenie najmłodszych adeptów piłki ręcznej z  terenu naszej Gminy. To opieka trenerów, zakup sprzętu, szkolenia nauczycieli oraz organizacja turniejów.

W mieniu Burmistrza Miasta Pawła Machy składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym w przygotowanie turnieju i  pobyt zawodników.

To znakomita okazja aby także  wyrazić wdzięczność Panu Joachimowi Wieczorkowi ,  najmłodszym zawodniczkom  Klubu UKS Kuźnia Raciborska oraz ich rodzicom, którzy już od ponad dwóch lat  kontynuują  znakomite tradycje piłki ręcznej w kuźni Raciborskiej.

FILM

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska