EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Radni obradowali w sprawie zapowiadanej budowy mieszkań

Planowanie, finansowanie i realizacja budowy ok. 100 mieszkań pod wynajem z opcją dojścia do własności przy ul. Bema nastąpi poprzez spółkę SIM Śląsk Południe Sp. z o.o. Jednym z udziałowców Spółki, w skład której wchodzi 7 gmin oraz Krajowy Zasób Nieruchomości, jest Gmina Kuźnia Raciborska.
Szczególne kryteria przydziału lokali mieszkalnych, jak również warunki i zasady naboru, określa Gmina dla swojej Inwestycji, takiego regulaminu dla Kuźni Raciborskiej można spodziewać się pod koniec tego roku. Umowa spółki SIM będzie podpisana 11 października 2021.
Z osobami, które uczestniczyły w ankietowaniu programu Mieszkanie Plus będziemy kontaktować się bezzwłocznie po podpisaniu umowy spółki SIM. Uczestnictwo w ankietowaniu nie uprzywilejowuje do ubiegania się do przydziału mieszkania. Lista osób chętnych do przystąpienia do programu jest otwarta.  Postęp prac, czyli przystąpienie do budowy kolejnych bloków mieszkalnych zdeterminuje liczba podpisanych umów.
Na chwilę obecną planowana jest budowa około 100 mieszkań, zgodnie z wizualizacją przedstawioną na poniższych zdjęciach. Zdjęcia bloków są poglądowe, zakłada się jednak formę bloków jedno klatkowych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska