EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Rafako bije rekord Guinnessa w Nordic Walking!

PLAKAT


Ponad 600 osób już wpisało się na listę uczestników próby bicia Rekordu Guinnessa w Nordic Walking, do ustanowienia nowego potrzeba co najmniej 1027 zawodników. Wydarzenie odbędzie się 30 sierpnia w Szymocicach. Jeśli nowy rekord zostanie ustanowiony, wszyscy uczestnicy próby będą mieli prawo do imiennego certyfikatu pobicia Rekordu Guinnessa.  Po marszu z kijkami zapraszamy na rodzinny festyn z licznymi atrakcjami i koncertem zespołu PECTUS.

 

Przyjedź do Szymocic i weź udział w biciu Rekordu Guinnessa

Próba pobicia Rekordu Guinnessa w liczbie osób biorących udział w Nordic Walking odbędzie się w sobotę, 30 sierpnia, w Szymocicach. Do pokonania jest malownicza i bardzo łatwa trasa licząca ok. 3,5 km wyznaczona duktami rudzkich lasów.

Wydarzenie uświetni jubileusz 65-lecia firmy RAFAKO S.A., ale do udziału w próbie zapraszamy wszystkich; impreza ma charakter otwarty i udział w niej jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w próbie bicia rekordu jest wcześniejsze zarejestrowanie się. Dotychczas swój udział potwierdziło ponad 600 osób – mieszkańców pow. raciborskiego oraz m.in. Pszczyny, Gliwic, Warszawy, Katowic i Kietrza.

Regulamin wydarzenia, jak również formularz zapisów jest dostępny na specjalnej stronie www.rafakobijerekord.pl, w zakładce ZAPISY. W witrynie internetowej zawarty jest także szczegółowy harmonogram próby bicia rekordu oraz dodatkowe informacje. Zapisy przyjmowane są do 27 sierpnia.

Wydarzenie będzie miało profesjonalną oprawę. Każdy z uczestników próby otrzyma okolicznościową koszulkę, a także numer startowy z chipem, służącym do rejestracji liczby zawodników oraz wodę mineralną. Co więcej, organizatorzy wydarzenie przygotowali 1200 par kijków do Nordic Walking, które w pierwszej kolejności otrzymają startujący pracownicy RAFAKO oraz członkowie ich rodzin.

Z myślą o osobach, które chcą wziąć udział w wydarzeniu lecz nie mają z kim zostawić dzieci, organizatorzy utworzą specjalną strefę, w której na czas bicia rekordu, najmłodszymi opiekować się będą animatorzy.
Z Raciborza do Szymocic będzie można dojechać specjalną, darmową linią autobusową uruchomioną przez RAFAKO.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy będą dostępne wkrótce na stronie wydarzenia www.rafakobijerekord.pl oraz Fanpage – www.Facebook.com/RAFAKOBijeRekord.

Przypomnimy, że dotychczasowy rekord ustanowiono w Szwecji, w 2006 r. Wówczas Nordic Walking wspólnie uprawiało 1026 osób.
Organizatorem próby ustanowienia nowego rekordu jest firma RAFAKO S.A.
Oficjalnym partnerem przedsięwzięcia jest Gmina Nędza (powiat raciborski), na terenie której będzie miało miejsce wydarzenie.

 

Program próby bicia Rekordu Guinnessa w Nordic Walking

SOBOTA, 30 SIERPNIA 2014

OŚRODEK AQUA BRAX
GLIWICKA 37,  47-440 NĘDZA
BASEN SZYMOCICE


11:00 – otwarcie stanowisk weryfikacji uczestników
15:00 – zamknięcie stanowisk weryfikacji zawodników
15:10 – wspólna rozgrzewka
15:30 – start wydarzenia
17:00 – zakończenie wydarzenia


* * * 

RAFAKO S.A.
RAFAKO S. A. jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”. Kapitał zakładowy wynosi 139.200.000,00, zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top