EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Remont mostu w Rudach

DW 919 to ważna dla Raciborza arteria. Łączy nasz powiat z A4 w Sośnicach. Poza budową nowego mostu w Rudach ruszyły kolejne inwestycje na tej trasie.

Umowa na budowę nowego mostu w Rudach, przypomnijmy, została podpisana 3 grudnia 2018 r. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Koszt inwestycji po przetargu to 8,952 mln zł. Wykonawcą jest firma Nowak-Mosty sp. z o.o. z Dąbrowy Górniczej. Zadanie obejmuje przebudowę mostu, dojazdów, budowę mostu tymczasowego i organizację ruchu. Most tymczasowy o szerokości 4,9 m z ruchem wahadłowym nie powoduje większych problemów z dojazdem do A4. Termin wykonania to 29 listopada 2019 roku.

Na tym nie koniec inwestycji ZDW na DW 919. Podpisano umowy na remont w miejscowości Trachy i Przerycie – odcinki od mostu do skrzyżowania oraz do Trachów. Zadanie obejmuje naprawę warstw bitumicznych nawierzchni. Przewidziano także naprawę poboczy z destruktu asfaltowego uzyskanego podczas frezowania nawierzchni, odtworzenie oznakowania poziomego, dostosowanie wysokościowe istniejących zjazdów prowadzących na nieruchomości przyległe. Termin wykonania 15.10.2019.

Jak informuje minister Michał Woś, do niedawna odpowiedzialny za drogi członek zarządu województwa śląskiego, w fazie projektowania są odcinki DW 919 na wysokości Jankowic oraz w stronę Gliwic. – Dzięki temu w krótkim czasie droga 919 już nie będzie straszyć – zapewnia Woś.

 

 Źródło/zdjęcie: www.naszraciborz.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska