EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Ruszają remonty budynków miejskich

Szanowni Mieszkańcy,

rok 2021 i 2022 to czas nadchodzących dużych remontów: budynku na ul. Jagodowej w Kuźni Raciborskiej, budynku Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kuźni Raciborskiej oraz budynku Urzędu Miejskiego.

Prace remontowe w budynku ZGKiM przy ul. Słowackiego 6 rozpoczną się już od połowy kwietnia br. , a planowane zakończenie prac to koniec roku 2021. W pierwszej kolejności zostanie wyburzony budynek starej części by móc przystąpić do prac elewacyjnych. W ostatnim etapie zaczną się prace wewnątrz budynku.

Na czas remontu pracownicy biurowi zostaną przeniesieni do budynku na ul. Jagodowej, pracownicy fizyczni na teren GPWiK przy ul. Klasztornej,  a Punkt Obsługi Mieszkańca wraz z Punktem Kasowym wrócą na czas remontu do budynku Urzędu Miejskiego.

W czerwcu 2021 r. mają zakończyć się prace termomodernizacyjne budynku przy ul. Jagodowej.

Remont budynku Urzędu Miejskiego (roboty zewnętrzne) planowany jest na koniec 2021 roku, a w roku 2022 ruszą prace wewnątrz. Na  czas remontu wewnątrz budynku, pracownicy Urzędu Miejskiego zostaną przeniesieni do budynku na ul. Jagodowej. Po powrocie pracowników Urzędu z ul. Jagodowej (końcówka roku 2022) nastąpi remont pomieszczeń przy ul. Jagodowej, gdzie zostanie przeniesiona siedziba MOPS.

Po zakończeniu remontów zostanie ogłoszony konkurs na mural, który powstanie na wolnej ścianie budynku ZGKiM (po wyburzeniu starej części).

Budynek Urzędu elewacja południowa 

Budynek Urzędu elewacja południowa – wizualizacja 

 

Budynek Urzędu elewacja zachodnia 

Budynek Urzędu elewacja zachodnia – wizualizacja 

Budynek Urzędu elewacja północna

Budynek Urzędu elewacja północna – wizualizacja 

 

Budynek ZGKiM elewacja frontowa, północna

Budynek ZGKiM elewacja frontowa, północna – wizualizacja 

Budynek ZGKiM ściana wschodnia przeznaczona na planowany mural

Budynek ZGKiM ściana wschodnia – wizualizacja
miejsce na planowany mural  

Budynek ZGKiM przeznaczony do wyburzenia (teren po budynku zostanie przeznaczony na parking)  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska