EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Ruszył remont budynku przy ul. Słowackiego 5 w Kuźni Raciborskiej

Rozpoczynamy realizację końcowego etapu projektu „Poprawa parametrów efektywności energetycznej budynków mieszkalnych w Gminie Kuźnia Raciborska”, którym jest termomodernizacja gminnego budynku mieszkalnego przy ul. Słowackiego 5. Pierwszym etapem była modernizacja budynku z mieszkaniami komunalnymi przy ul. Kasztanowej 6. W aktualnie termomodernizowanym budynku znajduje się 8 mieszkań komunalnych. W ramach tego projektu zostaną wykonane następujące prace:

ocieplenie budynku, wymiana okien drewnianych na plastikowe, wymiana drzwi wejściowych od frontu i od podwórza, ocieplenie stropu na poddaszu, wykonanie kotłowni gazowej na poddaszu, montaż centralnego ogrzewania we wszystkich mieszkaniach.

Projekt o wartości 538 600,23 zł brutto jest dofinansowany z PROGRAMU OPERACYJNEGO INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014-2020, PRIORYTET I: Zmniejszenie emisyjności gospodarki, DZIAŁANIE 1.7:  Kompleksowa likwidacja niskiej emisji na terenie województwa śląskiego, PODDZIAŁANIE 1.7.1: Wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych w województwie śląskim.

Umowę z wykonawcą wyłonionym w przetargu podpisano 20 września 2021, termin zakończenia prac jest zaplanowany na 30 listopada 2021. Roboty prowadzi Firma Budowlana „Fach Bud” Krzysztof Lasyk z Kietrza. Warto dodać, że w budynku tym gmina przeprowadziła już szereg remontów: założono sieć kanalizacyjną i wyremontowano sieć elektryczną oraz wodociągową.

ZGKiM

{gallery}2021/remont_slowackiego5{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska