EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Sobota i niedziela to dwa dni Festynu „Powitanie Lata” organizowanego w Rudach.

Festyn rozpoczął się turniejem skata sportowego o Puchar Sołtysa. Pierwsze miejsce i puchar wywalczył Rainard Przynicki, drugie miejsce dla Mirosława Macherzyńskiego, trzecie zajął Jan Stareczek. Zwycięzcy otrzymali puchary i pamiątkowe gadżety.

Drugim punktem sobotniego festynu był mecz OSP Rudy c/a OSP Zwonowice. Drużyny zagrały w ciekawych  składach z dziewczynami z młodzieżowych drużyn. Jako że był to mecz przyjacielski to zakończył się remisem.
Wieczór sobotniego festynu należał do zespołu Dynamic, który przygrywał do tańca. Zabawa trwała do …
Niedziela rozpoczynała się turniejem siatkówki 3-osobowej. Puchar Sołtysa wywalczyła drużyna pod nazwą Szwagry ( Adam Pielczyk, Marek Haransz, Mariusz Harnasz ), drugie miejsce dla Dzików Szymona ( Szymon Uwara, Robert Waloszcyk, ), trzecie miejsce zajęła Raciborska ( Paulina Gilner, Natalia Ziarkowska, Janusz Gilner ).
Pokaz ratownictwa drogowego wykonała nasza jednostka OSP. Efektem akcji pocięty samochód i uratowany zakleszczony w nim kierowca. Dziękujemy naszym strażakom za piękny pokaz ratownictwa.
Koncert zespołu New For You przyciągnął do wiaty dość liczną publiczność. Kto przybył na pewno nie zawiódł się i mógł być uczestnikiem pięknego koncertu. Można był potańczyć, pobujać się, pośpiewać wraz  z zespołem. Gromkie brawa na zakończenie koncertu świadczyły o tym, że podobało się.
Wieczorna część festynu to ponownie zabawa z zespołem Dynamic, ale nie tylko. Na dzieci, które przez całą niedzielę mogły korzystać bezpłatnie z zjeżdżalni-dmuchańca, czekała kolejna niespodzianka. „Słodki deszcz”, który spadł w czasie popularnych :Kaczuszek” na pewno się im spodobał. Dla starszych był „deszcz”nagród w loterii fantowej. Jak zwykle jedni się cieszyli, drudzy muszą poczekać na kolejny festyn …
Podziękowania dla wszystkich którzy wsparli nasz festyn :

– GMINA KUŹNIA RACIBORSKA
-MOKSiR KUŹNIA RACIBORSKA
– BANK SPÓŁDZIELCZY KUŹNIA RACIBORSKA
– PREFROW RYBNIK
– PIEKARNIA PIOTR SZWEDA
– PIEKARNIA JADWIGA I PIOTR SZYMURA
– SKLEP „NA ROGU” – MARIAN MALEJKA
– PAWILON ORCHIDEA
– KOLEJKA WĄSKOTOROWA
– STARE OPACTWO
– FIRMA DEDOL
– ATH SERWIS RYBNIK UL. BUDOWLANYCH
– NADLEŚNICTWO RYBNIK
– RESTAURACJA GOŚCINNA RUDA KOZIELSKA
– RESTAURACJA NOWOMIEJSKA KUŹNIA RACIBORSKA
– RADOSŁAW KASPRZYK
– ADRIAN LEPIARCZYK
– URSZULA KIRAGA – TUPPERWARE

Dziękujemy osobom, które przygotowywały i obsługiwały festyn : Mariola Duda, Małgorzta Wolny, Gabriela Dudek, Dawid Bartodziej, Adam Pielczyk, Adam Zieleń, Ryszard Belkius, Marcin Wenglorz wraz z rodziną, Joachim Dudek, Łukasz Ruhe, Piotr Wolny.
Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało się zorganizować ciekawą imprezę dla naszych mieszkańców i nie tylko naszych.
Dziękujemy Tomaszowi Żybort  (Restauracja Nova – Kuźnia Raciborska) za obsługę gastronomiczną.
Dziękujemy OSP Rudy za zaangażowanie w organizację i obsługę festynu.
Podziękowania dla LKS Buk za przygotowanie obiektu.

{gallery}2017/festyn_rudy{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska