EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Spektakl ekologiczny „Zielony Kopciuszek”

We wtorkowy poranek 27 listopada 2018 roku w Sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbył się spektakl „Zielony Kopciuszek”.

Sztukę przedstawił Teatr Kultureska z Krakowa. O godzinne 9 spektakl odbył się  dla przedszkolaków, a o godzinie 11 dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu Gminy Kuźnia Raciborska. Organizatorem widowiska był Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej.  

 “Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniesie dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały.

 Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Utrwala i poszerza wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Dzieci będą miały szanse utrwalić zasady segregacji, obowiązujące w danej gminie. Ponadto spektakl podkreśla, jak ważna jest ochrona powietrza oraz walka z niską emisją. Ukazuje negatywne skutki palenia śmieci w domowych paleniskach, ogrzewania domów węglem, a dużej ilości spalin samochodowych. Zachęca do walki z problemem zanieczyszczeń powietrza.

Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Przedstawienie adresowane jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (3-11 lat).

 

źródło: www.kultureska.pl

{gallery}2018/zielony_kopciuszek{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top