EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Spływ Kajakowy „RUDA 2021”

W dniach 27 – 29 sierpnia b.r. odbył się  XXXII Ogólnopolski Spływ Kajakowy im. Kazimierza Kalusa „Ruda 2021” .

 

Podczas spływu uczestnicy pokonali trasę: Rybnik Stodoły – Kuźnia Raciborska, dł. 24 km, w dwóch etapach. Ogółem udział wzięło 149 osób, w tym 6 osób z zagranicy. Uczestnicy reprezentowali 8 klubów. Wszystkich bardzo serdecznie przyjął, na swoim terenie, klub piłkarski w Rudzie Kozielskiej, gdzie otwarcia dokonała zastępca burmistrza Miasta Kuźni Raciborska Sylwia Brzezicka-Tesarczyk.

Na trasie odbył się wyścig indywidualny i zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy, medale i nagrody rzeczowe.

Drużynowo, po raz trzeci z rzędu, wygrała reprezentacja Tołhaj GDK zdobywając tym samym, na stałe,  puchar przechodni ufundowany przez rodzinę Kazimierza Kalusa, patrona imprezy.

Gościem honorowym na podsumowaniu imprezy był burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha.

Spływ był dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerami w organizacji było Starostwo Rybnik, Urzędy Miast Żory, Rybnik i Kuźnia Raciborska. Patronat medialny przyjęła redakcja rybnik.com.

Dodatkowym akcentem były obchody 30-lecia działalności klubu. W sobotni wieczór uczestnicy biesiadowali przy obficie zastawionych stołach i obejrzeli pokaz ognia.  W niedzielę, podczas zakończenia spływu, Prezes ŚKTK „Neptun” wręczył zasłużonym członkom klubu, odznaczenia przyznane przez Polski Związek Kajakowy. Zarząd klubu podziękował, wyróżniając pucharami i dyplomami instytucje oraz osoby, które rzetelnie współpracowały na rzecz klubu.

{gallery}2021/neptun{/gallery} 

 

 

źródło/zdjęcia: ŚKTK „NEPTUN”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska