EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Spotkanie partnerów projektu „Kolejka wąskotorowa – cel turystyczny”

         

      Wczoraj (13.07.2020 r.) w Ostrawie odbyło się spotkanie partnerów projektu „Kolejka wąskotorowa – cel turystyczny”. Spotkanie miało charakter pierwszego spotkania zespołu roboczego. Projekt realizowany jest we współpracy z Úzkorozchodná trať Třemešná ve Slezsku – Osoblaha.

Celem projektu jest stworzenie rozległego ośrodka turystycznego, który łączy problematykę kolei wąskotorowej. Ośrodek turystyczny będzie składać się z zabytkowych budynków dworca kolejowego wzdłuż toru w Osobłodze i centrum multimedialnego w Kuźni Raciborskiej (stacja Rudy). Budynki zostaną naprawione i powiązane z koleją wąskotorową. Zadania realizowane są w ramach projektu „Kolejka wąskotorowa – cel turystyczny“, numer projektu CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_025/0001267, realizowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A CZ-PL. Projekt realizowany będzie do września 2022 roku. Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 255 123,85.

{gallery}2020/wizyta_czechy{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska