EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Stare Opactwo w Rudach zaprasza na finisaż wystawy Michała Guza

Stare Opactwo w Rudach serdecznie zaprasza w dniu 27 sierpnia (czwartek) o godzinie 18.15 na finisaż wystawy malarstwa Michała Guza. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Wejście możliwe od strony dziedzińca.

Michał Guz urodzony 25 sierpnia 1977 roku w Wodzisławiu Śląskim, wychowywany w Rydułtowach, a obecnie zamieszkały w Rybniku. Absolwent Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Instytutu Sztuki (PWSZ) w Raciborzu. Zajmuje się takimi dziedzinami sztuki jak malarstwo, poezja, malarstwo tablicowe, konceptualizm, fotografia metaforyczna, rysunek, rzeźba, grafika oraz malarstwo instalacyjne.

 

O wystawie

Cykl obrazów Człowiek jako powłoka, manekin jako człowiek, życie jako gra pozorów jest splotem pewnych wydarzeń, pozornie przypominających swą formą, tematyką i rozwojowością prezentowanych tematów materię teatralnych, scenicznych rozgrywek. Głównym bohaterem powstałych prac jest manekin, który zupełnie przypadkowo wprowadza się w ich ramy, a swą wrodzoną sztucznością determinuje ich formę, której ponadto pozwala uwolnić się od zbyt osobistego podejścia do tematu.

 

 

 

źródło: www.naszraciborz.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top