EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Strażackie święto w Jankowicach

Mszą św. w intencji zmarłych i żyjących strażaków oraz ich rodzin, odprawioną przy kaplicy św. Izydora,  rozpoczęto obchody jubileuszu 130-lecia istnienia w Jankowicach Ochotniczej Straży Pożarnej. Sobotnie popołudnie, 30 lipca br., zgromadziło w janowickiej strażnicy nie tylko miejscowych druhów, ale także przedstawicieli wszystkich jednostek z Gminy Kuźnia Raciborska, władze samorządowe oraz gości z powiatowych i wojewódzkich struktur strażackich. Piękną oprawę uroczystości stworzyły wystawione przez gminne jednostki OSP poczty sztandarowe oraz udział strażackiej orkiestry dętej z Bystrej. Uroczystość była okazją do uhonorowania długoletnich strażaków. Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego OSP Medalem Honorowym im. Bolesława Homicza wyróżniony został Rudolf Zięć. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Województwa Śląskiego Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Konrad Zięć i Krzysztof Wolny, Srebrny medal Sebastian Kowalski, zaś Brązowy Medal Agnieszka Gajda.

Burmistrz Rita Serafin oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Manfred Wrona skierowali do strażaków OSP Jankowice z okazji jubileuszu List Gratulacyjny, zaś do najstarszych druhów specjalne Podziękowanie, w którym czytamy:

    Z okazji jubileuszu 130-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach przekazujemy Panu wyrazy szacunku i uznania za długoletnią ofiarną służbę strażacką, trud i poświęcenie oraz przykład pięknej umiejętności służenia innym.

        Ten uroczysty dzień niech będzie dla Pana powodem do dumy i satysfakcji. Piękne karty w historii OSP Jankowice zapisane są także Pana aktywnością, ofiarnością, zaangażowaniem i poświęceniem w służbie. Być strażakiem to bezinteresowne działanie, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności. To odpowiedzialność, męstwo
i bohaterstwo na co dzień. I takie wartości przekazuje Pan swoim młodszym druhom. Dzisiaj mogą czerpać z Pana doświadczenia, korzystać z rady i pomocy.

      W imieniu samorządu Gminy Kuźnia Raciborska życzymy Panu dużo satysfakcji z bycia członkiem „strażackiej rodziny”, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

 

Podziękowanie otrzymali: Jerzy Adamczyk, Engelbert Belkius, Ginter Depta, Henryk Gańczorz, Erwin Gawlik, Zygfryd Hanusek, Paweł Paprotny i Rudolf Zięć.

Osoby współpracujące i wspierające jednostkę OSP w Jankowicach otrzymały od jankowickich strażaków pamiątkowe statuetki.

Występ orkiestry dętej z Bystrej oraz zabawa taneczna wypełniły część towarzyską jubileuszu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska