EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Sukces!!! Gmina Kuźnia Raciborska na drugim miejscu w województwie śląskim w kategorii miasteczek w rankingu Wspólnoty „Zmiana dochodów własnych JST w 2020 roku”

Pismo samorządu terytorialnego „Wspólnota” 9 czerwca bieżącego roku opublikowało ranking „Zmiany dochodów własnych JST w 2020 roku”.  Autorzy rankingu zbadali, jak w roku 2020 (roku zmian gospodarczych będących następstwem pandemii i polityki lockdownów) zmieniła się wielkość dochodów własnych poszczególnych samorządów w porównaniu z rokiem 2019. Wyniki przedstawiono jako procentową zmianę dochodów własnych.

Jednostki samorządu podzielono na kilka kategorii: województwa, miasta wojewódzkie, miasta na prawach powiatu, powiaty, miasta powiatowe, miasteczka oraz gminy wiejskie.

Gmina Kuźnia Raciborska została zakwalifikowana do kategorii „Miasteczka”.  W tej kategorii znalazło się 610 gmin.

W kategorii „Miasteczka” na pierwszej pozycji (pierwsza pozycja w rankingu oznacza najmniej korzystną zmianę) znalazła się Krynica Morska z procentową zmianą dochodów: minus 54,17%. Najbardziej korzystną zmianę odnotowała Łeba, pozycja 610, z procentową zmianą dochodów: plus 50,7%.

Gmina Kuźnia Raciborska została sklasyfikowana na pozycji 535, co oznacza, że z wynikiem +9,43% jest drugą gminą w województwie śląskim (po gminie Poręba), a 75 gminą w swojej kategorii, z najbardziej korzystną procentową zmianą dochodów własnych.

O wynikach całego rankingu można przeczytać w linku

https://wspolnota.org.pl/news-rankingi/zmiana-wysokosci-dochodow-wlasnych-w-2020-roku-ranking-wspolnoty

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top