EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Św. Marcin przemaszeruje przez Budziska, Rudy i Kuźnię Raciborską

10 listopada, w przeddzień święta Świętego Marcina w Budziskach i Rudach odbędą się procesje związane z rycerzem z Tours. Początek uroczystości w Budziskach zaplanowano na godz. 17:00, w Rudach – 18:15.

Społeczna Szkoła Podstawowa w Budziskach wraz z Radą Sołecką oraz OSP serdecznie zapraszają na obchody Dnia Świętego Marcina, który odbędzie się 10 listopada o godzinie 17:00. Zbiórka przy OSP – ul. Fabryczna.

 

W programie mnóstwo atrakcji:

 

– Rogale Marcińskie, herbata, grzaniec, kiełbaski;

 

– Grochówka, chleb ze smalcem;

– Procesja ulicami Budzisk.

Ponadto ogłaszamy konkurs z nagrodami dla dzieci na najpiękniejszy lampion.

 

 

 

Tego samego dnia w Rudach, tyle że o godz. 18:15 z boiska znajdującego się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących wyruszy II Parada św. Marcina. Uczestnicy przejdą ulicami Rud, by dotrzeć na dziedziniec Starego Opactwa.

Św. Marcinowi, który ubrany w strój rzymskiego legionisty jechać będzie konno, towarzyszyć będą dzieci z lampionami oraz ich rodzice.

 

Organizatorem jest parafia WNMP, Stare Opactwo, przedszkole oraz szkoła w Rudach.

 

 

 

„Bądź rycerzem – zawalcz o życie”. X Parada św. Marcina w Kuźni Raciborskiej

 

Zespół Szkół Ogólnokształcących oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej zapraszają 11 listopada 2016 r. na Paradę i Festyn św. Marcina, który odbędzie się już po raz dziesiąty.

 

 Festyn ma charakter charytatywny i zdrowotny. W tym roku dedykujemy go ponownie szeroko pojętej profilaktyce zdrowotnej skierowanej przede wszystkim do Panów. Zlokalizowane przy szkole stanowiska medyczne umożliwią im badanie ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi. Na panów czekają też informacje na temat bezpłatnych badań z zakresu profilaktyki chorób prostaty. Nasz festyn wpisuje się w działania światowej – najbardziej męskiej akcji charytatywnej.

 

Znamy ogólną niechęć płci męskiej do dbania o swoje zdrowie i chcemy to zmieniać. Nasi uczniowie chcą mieć zdrowych ojców!

Na festynie nie zabraknie tradycyjnych rogali marcinkowych, zapraszamy na tradycyjną grochówkę, kartofle pieczone z sosem czosnkowym oraz chleb ze smalcem.

 

Na najmłodszych czeka stoisko ze świecącymi balonami (już przy MOKSiR) oraz pałeczkami fluorescencyjnymi.

 

 

Rozstrzygniemy też konkurs na najpiękniejszy lampion – na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

 

Całości dopełni niezwykły koncert w wykonaniu zespołu „Chwila nieuwagi”.

 

 

UWAGA! Wymarszu orszaku św. Marcina nastąpi po Mszy Św. w intencji Ojczyzny (która rozpocznie się o godz. 16:00). Wyjście ok. godz. 17:00 z placu przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej.

 

 

Materiał ze strony: tylkokzunia.info 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska