EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Świetny start kuźniańskich Spartan w Pucharze Europy w Ju-Jitsu

Kuźnia Raciborska: W dniach od 10 do 12 maja w Amersfoort w Holandii odbywał się Puchar Europy Juniorów w Ju-Jitsu organizowany przez Europejską Unię Ju-Jitsu. Reprezentację Polski zasilało troje zawodników Klubu Sportowego Sparta Gold Team z Kuźni Raciborskiej w składzie: Julian Stencel, Mateusz Kijas i Ewa Szymik.

Świetny start kuźniańskich Spartan w Pucharze Europy w Ju-Jitsu

W trzydniowym turnieju, w którym startowało kilkuset zawodników reprezentujących kilkanaście krajów Starego Kontynentu, zawodnicy kuźniańskiej Sparty poradzili sobie bardzo dobrze, zdobywając dwa medale. Julian Stencel zakończył swą rywalizację ze złotem, z kolei Mateusz Kijas ze srebrem. Niestety, tym razem nie udało się trzeciej reprezentance Sparty. Ewa Szymik uplasowała się tuż za podium.

 

Do walk na matach w Holandii zawodników przygotowali trenerzy: Mariola Magda, Patryk Ogonowski oraz Maciej Kriwienok. Przez wiele tygodni prowadzili oni szkolenie swych podopiecznych do najważniejszej imprezy sportowej w tej grupie wiekowej w Europie.

Po zakończonej rywalizacji trener Maciej Kriwieniok podkreślił, że znakomita postawa na macie i tak wysokie lokaty sportowców z Kuźni to efekt ciężkiej pracy, jaką zaawodnicy i trenerzy włożyli w przygotowania do startu oraz wielki sukces całego klubu. Trener dodał, że jest dumny ze wspaniałych wyników młodych sportowców i w kolejnych starciach życzy samych zwycięstw.

Kuźniański klub serdecznie dziękuje gminie Kuźnia Raciborska i firmie TBI Technology za wsparcie zawodników KS Sparta Gold Team.  

źródło/zdjęcie: naszraciborz.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska