EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Święty Mikołaj w Rudzie Kozielskiej

 

 

 

Dzieci z Rudy Kozielskiej chętnie skorzystały z wizyty świętego Mikołaja i licznie zgromadziły się w świetlicy wiejskiej aby uczestniczyć w spotkaniu z Mikołajem i towarzyszącym mu diabełkom. Tegoroczna aura sprawiła, że Święty Mikołaj musiał dać wolne swoim reniferom i przybył do Rudy Kozielskiej pieszo. Zmęczony wędrówką chętnie odpoczął w świetlicy i rozdawał dzieciom prezenty. Duża ilość dzieci, rodzice, dziadkowie i inne osoby które przybyły na to spotkanie sprawiły, że świetlica wypełniła się prawie w całości.

Przygotowano dla wszystkich gości słodki poczęstunek i ciepłą kawę oraz herbatę. Święty Mikołaj po chwili odpoczynku rozpoczął rozmowę z dziećmi, które dość chętnie odpowiadały na jego pytania. Wreszcie przyszła chwila rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców Rudy Kozielskiej. Każde dziecko podchodziło do Mikołaja i chwilę z nim rozmawiając odbierało przygotowaną paczkę.

Mikołajowi bardzo pomagał mały sympatyczny diabełek, który przybył razem z nim. Większy diabeł pilnował porządku na sali. Mikołaj każde dziecko pochwalił, przytulił i uznał, że w Rudzie Kozielskiej są tylko dobre i bardzo dobre dzieci. Powiedział, że chętnie wróci tutaj za rok aby ponownie spotkać się z dziećmi. Wielką niespodziankę Mikołaj sprawił dzieciom, gdy sięgnął do wydawało się już pustego worka z prezentami i wyrzucił z niego ogrom cukierków i innych słodyczy. Ten „słodki deszcz” sprawił dzieciakom wielką frajdę.

Na koniec ku przestrodze, aby dzieci nie zapomniały, że muszą być grzeczne przez cały rok pokazał im jaką paczkę ma dla dzieci niegrzecznych. Paczka ta składała się z obierków i węgla. Dzieci stwierdziły, że lepiej być grzecznym i odbierać paczkę taka jaką oni dzisiaj dostali czyli słodycze, książki i inne niespodzianki. Święty Mikołaj powiedział, że bardzo mu się w Rudzie Kozielskiej podoba, ale na jego wizytę czekają inne dzieci, zarówno te w sąsiednich Rudach i Jankowicach jak i te na całym świecie i pożegnał się z wszystkim uczestnikami spotkania. Dzieci pożegnały go gromkim okrzykiem „do zobaczenia za rok”. Znając dobre serce Mikołaja i to, że jego ulubionym zajęciem jest sprawianie miłych prezentów dzieciom jesteśmy pewni, że za rok o tej porze znów będziemy mieli okazję się z nim spotkać.

Organizatorzy dziękują Świętemu Mikołajowi i jego pomocnym diabełkom za wizytę. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy pomogli zorganizować to spotkanie. Dziękujemy za „pomocnikom” świętego Mikołaja : Księgarni Orbita z Rybnika (panie JANKU wielkie DZIĘKI), Kołu Gospodyń, OSP Ruda Kozielska, LKS Ruda Kozielska oraz wszystkim anonimowym firmom i osobą, które wspomogły MIKOŁAJA. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i Waszej pomocy mogliśmy przygotować dla wszystkich dzieci to spotkanie. DZIĘKUJEMY. Myślimy, że uśmiechnięte i radosne twarze dzieci są najlepszym dowodem, na to, że było warto.

Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI.

Wojciech Węglorz
Sołtys Sołectwa
Ruda Kozielska

 

{gallery}mik_ruda_2012{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top