EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Turniej Piłkarskich Talentów w Odry

 

 

 

Kdo góly dává, jen ten vyhrává…
Szukając następców Rosickiego i Lewandowskiego.

Jedno z dziecięcych marzeń- być jak Lewandowski , założyć koszulkę z Orzełkiem i usłyszeć hymn narodowy…

W sobotę 16 marca cząstka dziecięcych marzeń poszybowała z Kuźni Raciborskiej na opawską ziemię. Najmłodsi mieszkańcy Kuźni Raciborskiej, w wieku 6-11 lat wzięli udział w Turnieju Młodych Talentów Piłkarskich w miejscowości Odry k/ Opavy.

Każdy z nich z przejęciem zakładam koszulkę z herbem rodzinnego miasta, każdy marzył o 10 na plecach, każdy też z emocją próbował śpiewać Mazurka. Potem przyszła pora na sportowa rywalizację. W turnieju udział wzięły trzy szkółki piłkarskie z regionu Moraw- Trebovice, Fulnek , Odry oraz młodzi adepci futbolu z kuźniańskiej podstawówki. Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”, najlepsze dwa zespoły awansować miały do finału.

Opiekę trenersko- nauczycielską nad zespołem sprawowali : Tomasz Jabłonka, Łukasz Sobalak, oraz Wojciech Gdesz

Drużyny z Kuźni Raciborskiej rywalizowały ze zmiennym szczęściem. Młodszy zespół, po zaciętej walce, zwyciężył w finale pocieszenia i zajął ostatecznie trzecie miejsce. Starsza drużyna po udanym meczach grupowych, uległa dopiero w finale i zajęła drugie miejsce. Ostatecznie suma punktów młodszej oraz starszej drużyny dała Kuźniańskiej reprezentacji 3 miejsce. Jak mawiają Czesi „Kdo góly dává, jen ten vyhrává…”

Kuźnię Raciborską na turnieju reprezentowali: Łagosz Bartosz, Macha Michał, Sobek Bogusław, Kowolik Krzysztof, Laskowski Wojciech, Ernst Sebnastian, Szymanowski Dawid, Janik Marcin, Janik Patryk, Witt Paweł, Powroźnik Kacper, Lokocz Andreas, Frączak Oliwer, Świderek Bartosz, Puzio Błażej, Szymik Dawid, Borysiuk Maciej, Czyszczoń Piotr, Podolec Roman, Bronowski Jędrzej, Łamaza Franciszek.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodszej wybrano młodego napastnika z Kuźni Andreasa Lokocza, zaś najlepszym bramkarzem turnieju Michała Machę.

Uwieńczeniem rozgrywek był mecz pomiędzy rodzicami i nauczycielami Polski i Czech, w którym padł grad bramek, w tym większość dla drużyny czeskiej.

Nieskromnie można powiedzieć, że nasza współpraca ze szkołą w Odry jest wzorcowa, inni mogą uczyć się tu od nas. Sobotni turniej był kolejnym dużym wspólnym przedsięwzięciem. Obecnie finalizujemy organizację obozów sportowych: narciarsko- snowbordowego oraz rowerowego, z funduszy unijnych. Także otwarcie „Orlika” uświetni turniej z udziałem czeskich drużyn. Recepta na sukces tkwi w szczegółach: determinacja Dyrekcji Szkoły/ Panie K. Apollo oraz B. Zamkotowicz/, wsparcie i pomoc władz gminy, na czele z panią Burmistrz Ritą Serafin, oraz entuzjazm paru pozytywnie zakręconych nauczycieli, którzy poświęcają swój wolny czas by dać dzieciom radość. To wypływa też z wielkiej już dziś przyjaźni, osobistych, czysto ludzkich kontaktów.

W imieniu Dyrekcji Szkoły chcielibyśmy podziękować tym, którzy pomogli nam w wyjeździe Pani Burmistrz Ricie Serafin, Pani Sabinie Chroboczek-Wierzchowskiej, Panu Radosławowi Kasprzykowi, wszystkim rodzicom obecnym tego dnia w Odry, osobiście zaś Łukaszowi Sobolakowi, Tomkowi Powroźnikowi oraz Zbyszkowi Frączakowi.

Turniej Piłkarskich Talentów na stałe wszedł do wspólnego kalendarza. Jego atmosfera podczas turnieju jak zawsze rodzinna. Tym razem dzięki licznej reprezentacji rodziców z Kuźni Raciborskiej. Dla nauczycieli widok rodzica dopingującego syna na boisku jest bezcenny. To sens tej całej zabawy. Mówią , że w naszej pracy najlepsze są wakacje … Nie mają racji!

Wojciech Gdesz
Tomasz Jabłonka
Nauczyciele Szkoły Podstawowej
im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej

{gallery}odry_2013{/gallery}

 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top