EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Udział Burmistrza Pawła Machy w Kolegium Doradczym Wojewody Opolskiego w Bierawie

20 października w Urzędzie Gminy Bierawa Burmistrz Miasta Kuźnia Raciborska Paweł Macha wziął udział w Kolegium Doradczym Wojewody Opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego na temat zabezpieczenia przeciwpowodziowego gminy Bierawa. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej oraz eksperci w dziedzinie zabezpieczenia przeciwpowodziowego z terenu graniczących ze sobą województw – opolskiego i śląskiego oraz sąsiednich gmin: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie – Koźlu, Urząd Miasta Kędzierzyn Koźle, Wójt Gminy Cisek, Śląski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Katowicach, RZGW Gliwice, WBZK ŚUW w Katowicach, WZMiUW w Opolu, Urząd Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie – Koźlu, pracownicy Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Wojewoda zaznaczył, że wśród pomysłów na poprawę bezpieczeństwa jest budowanie wałów opaskowych i zapowiedział prace nad koncepcją systemu zabezpieczeń. „Ona pokaże, jak etapować zadania, i które z nich byłyby najważniejsze do realizacji. Będziemy mieć jasność, jakie rozwiązania są adekwatne do sytuacji hydrologicznej i terenowej tego odcinka Odry” – wyjaśnił.

{gallery}Bierawa_2015{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska