EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Uroczysty Apel przy Dębie Katyńskim

12 kwietnia 2018 roku już po raz 10 przy Dębie Katyńskim w Kuźni Raciborskiej odbył się uroczysty Apel Poległych.

Uroczystość jak co roku została przygotowana przez Szkołę Podstawową im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej i Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka.

Dąb Pamięci został zasadzony w 2009 roku i uhonorowano nim płk Hugona Mijakowskiego, który został zamordowany w roku 1940 w lesie katyńskim. Już po raz drugi w uroczystościach udział bierze rodzina Hugona Mijakowskiego, państwo Anna i Bogdan Mijakowscy, którzy przed uroczystościami odwiedzili Szkołę Podstawową, gdzie spotkali się z dyrektorem Kingą Apollo, przewodniczącą Rady Miejskiej w Kuźni Raciborskiej Sabiną Chroboczek-Wierzchowską oraz Wojciechem Gdeszem. Po wizycie w szkole państwo Mijakowscy spotkali się z Zastępcą Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Sylwią Brzezicką-Tesarczyk.

 

W uroczystościach przy Dębie Katyńskim udział wzięły delegacje służb mundurowych Wojska Polskiego, Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, Służby Więziennej, Policji, Straży Pożarnej, Harcerze, przedstawiciele władz powiatowych i Gminy Kuźnia Raciborska oraz mieszkańcy.  

{gallery}2018/dab_katynski{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top