EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

UWAGA ! Umowa na instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne podpisana

W dniu wczorajszym podpisano umowę na zadanie „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kuźnia Raciborska – Część nr 1: instalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne”. Wykonawcą została firma FLEXIPOWER GROUP Sp. z o.o. Sp.k. z Pabianic. Opóźnienie z podpisaniem tej umowy wynikało z przedłużających się procedur odwoławczych pomiędzy firmami, niestety była to sytuacja na którą Gmina nie miała wpływu.

Termin zakończenia realizacji zadania montażu instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych ujęty w umowie to 24 kwietnia 2022 r.

W przypadku montażu instalacji fotowoltaicznych, w pierwszej kolejności będą one montowane u osób, które w ramach programu OZE, mają zamontowane i planowane do montażu pompy c.o.+ c.w.u.

W ramach tego samego zadania „Odnawialne źródła energii na terenie Gminy Kuźnia Raciborska …” w dniu 6 września 2021 r. zostało odebranych 25 kotłów na biomasę.  

Natomiast jeśli chodzi o część 2 przetargu, tj. instalacje pomp ciepła c.w.u. oraz pomp ciepła c.o + c.w.u. w dniu 12 października br. dokonano odbioru częściowego, z 45 pomp c.o.+ c.w.u. odebrano 13, natomiast z 13 pomp c.w.u. odebrano 10 sztuk.

Termin zakończenia zadania w zakresie montażu pozostałych pomp to 15 grudnia 2021 r. 

Szanowni Mieszkańcy, Gmina Kuźnia Raciborska dołoży wszelkich starań, aby prace montażowe poszczególnych instalacji były wykonywane rzetelnie i w terminie. Uczestników tego projektu będziemy informować na bieżąco o postępie prac.  

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska