EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

W Studziennej obchodzono jubileusz 100 lat istnienia Śląskiego Związku Piłki Nożnej

W sobotę 18 stycznia w hali sportowej w Studziennej odbyła się uroczysta gala z okazji 100 lat istnienia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Na uroczystości pojawili się przedstawiciele środowisk sportowych i samorządowych, m.in. Prezes ŚZPN Henryk Kula, Wiceprzewodniczący Komisji Sportu Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Śląskiego Jarosław Szczęsny, Starosta Powiatu Raciborskiego Grzegorz Swoboda, Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego Tadeusza Skatuła, samorządowcy powiatu raciborskiego i wodzisławskiego liczne grono piłkarzy, działaczy, trenerów. 

Podsumowaniem jubileuszowych wystąpień był głos Huberta Kostki, legendy światowej, polskiej, śląskiej i raciborskiej piłki nożnej: mistrza olimpijskiego, 8-krotnego mistrza Polski i 6-krotnego zdobywcy Pucharu Polski oraz finalisty Pucharu Europy Zdobywców Pucharów.

Pamiątkowe medale Jubileuszu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej wraz z symbolicznym listem otrzymali przedstawiciele władz samorządowych z serdecznymi podziękowaniami za wsparcie śląskiej piłki.

Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska Pawła Machę reprezentował na uroczystości Sekretarz Miasta Dominik Klimanek. W liście przekazanym przez kuźniańskie władze samorządowe na ręce Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej czytamy m.in.

W tym szczególnie uroczystym Dniu Jubileuszu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej składamy serdeczne gratulacje oraz słowa uznania za codzienny trud i zaangażowanie w kształcenie i wychowywanie sportowe naszego społeczeństwa.

W tym uroczystym dniu dziękujemy za Państwa zaangażowanie i pracę włożoną w rozwijanie zainteresowań  i indywidualnych zdolności swoich podopiecznych.

Całej społeczności skupionej wokół Śląskiego Związku Piłki Nożnej życzymy optymizmu i wytrwałości w podejmowaniu nowych wyzwań, a także satysfakcji i kolejnych sukcesów, niech następne lata przyniosą dalsze osiągnięcia.

 {gallery}2020/slzpn{/gallery}

 zdjęcia: www.nowiny.pl

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top