EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

„Witajcie w naszym żłobku”

W dniu dzisiejszym (25.08.2020r.) odbyło się uroczyste otwarcie żłobka „Szkrabkowo” w Kuźni Raciborskiej. To pierwsza tego typu placówka w naszej gminie. Żłobek powstał w ramach projektu: „Żłobek szansą na aktywizację zawodową mieszkańców Gminy Kuźnia  Raciborska” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Działanie 8.1.2. Zapewnienie dostępu do usług opiekuńczych nad dziećmi do 3 lat – RIT.  Opiekę znajdzie tam 25 najmłodszych naszych mieszkańców. Projekt realizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną Szkrabkowo.

 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha i prezes Spółdzielni Socjalnej Szkrabkowo – Adam Kopka. Poświęcenia pomieszczeń dokonał wikariusz naszej parafii ks. Joachim Koza. W otwarciu uczestniczyła także pani Sylwia Brzezicka-Tesarczyk – zastępca Burmistrza, Radni, pani Anna Mainusz- kierownik referatu edukacji, sportu i promocji oraz pracownicy żłobka. W najbliższych dniach w żłobku odbędą się godziny adaptacyjne dla dzieci. Od 1 września żłobek będzie już pracował w pełnym wymiarze godzin tj.: od 7.00 do 17.00.

{gallery}2020/zlobek{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska