EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wizyta w mieście partnerskim Odry

1 maja 2016 ponad 50-osobowa grupa mieszkańców Gminy Kuźnia Raciborska (w tym Studenci UTW działającego w MOKSiR, wolontariusze Kuźni Kultury oraz uczniowie ZSO w Kuźni Raciborskiej) udała się do czeskiego miasteczka Odry, by zacieśnić partnerskie współdziałanie obu miejscowości.

Właśnie w tym dniu w naszym mieście partnerskim zorganizowała na ternach źródeł rzeki Odry, niedostępnym dla turystów, święto Białego Kamienia. To uroczystość miłośników rzeki Odry, przyrody i historii.

Przy cudownych dźwiękach muzyki w wykonaniu młodych talentów oraz przemowach odbył się symboliczny chrzest książki „Pramen reky Odry” („Źródło rzeki Odry”), która dokładnie opisuje miejsce, z którego wypływa Odra oraz wyjaśnia wszelkich niedomówień z tym związane (książka w przekładzie na język polski ma ukazać się w przyszłym roku).

W tej ceremonii udział wzięli włodarze obu miast: Kuźni Raciborskiej – Paweł Macha oraz Odry – Libor Helis.

Stronę kuźniańską reprezentowali ponadto zastępca burmistrza Gabriela Tomik oraz zastępca przewodniczącej Rady Miejskiej Łukasz Ruhe.

 Zanim doszło do uroczystego chrztu książki, delegacja z Kuźni Raciborskiej udała się na zwiedzanie miasteczka. Na trasie znalazło się miejskie muzeum prezentujące dzieje oderskiego dekanatu, kościół św. Bartłomieja oraz park zamkowy biegnący wzdłuż fragmentów murów miejskich.

 

 

opracowano na podstawnie materiału MOKSiR oraz tylkokuznia.info

{gallery}2016/Odry_2016{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska