EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

WOLNE LEKTURY w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kuźni Raciborskiej

Szanowni czytelnicy, informujemy, że w naszym katalogu on-line oferujemy dostęp do darmowych e-booków i audiobooków. Jest to możliwe dzięki internetowej bibliotece o nazwie „ Wolne Lektury”, prowadzonej przez fundację Nowoczesna Polska.

Jest to ponad 4000 utworów, które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w Internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html,).

Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków.

Dostęp do „ Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu on-line

Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kuźni Raciborskiej.

Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Pan Tadeusz” uzyska informacje
o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w bibliotece oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub w fragmentach w jednym z standardowych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

Książki elektroniczne i audiobooki w niej opublikowane są darmowe, dostępne 24 godziny na dobę, przez cały rok i nie dotyczy ich problem ograniczonej liczby egzemplarzy.

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Kuźni Raciborskiej 

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska