EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wykaz legalnie działających placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku

Szanowni Mieszkańcy!

W związku z okresowym nagłaśnianiem w mediach kwestii problematycznych związanych z działaniem nielegalnych placówek zapewniających całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym lub osobom w podeszłym wieku, poniżej przesyłamy link do strony internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, w którym figurują placówki legalnie funkcjonujące, tj. posiadające zezwolenie Wojewody Śląskiego, wpisane do prowadzonego przez niego rejestru tych placówek, podlegające kontroli przez służby Wojewody. Wykaz powyższy znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego – link: http://www.katowice.uw.gov.pl/wydzial/wydzial-polityki-spolecznej/wykazy-i-rejestry).

Informacje dotyczące trybu wydawania przedmiotowych zezwoleń oraz informacje o przepisach prawa obowiązujących w tym zakresie, znajdują się na stronie internetowej –  link: http://www.katowice.uw.gov.pl/usluga/zabezpieczenie-spoleczne/placowki-zapewniajace-calodobowa-opieke-osobom-niepelnosprawnym-przewlekle-chorym-lub-osobom-w-podeszlym-wieku).

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top