EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Wystawa Psów Rasowych o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska 2018

18 marca 2018 roku w Sali Gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach odbyła się halowa Wystawa Psów Rasowych o puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska, zorganizowana przez „Anarex” Klub Psów Rasowych i Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych zrzeszonych w Polskim Porozumieniu Kynologicznym, które należy do międzynarodowej organizacji World Kennel Union.

Podczas wystawy zaprezentowały się psy następujących ras:

Owczarek niemiecki długo i krótkowłosy

Owczarek staroniemiecki

Szpic miniaturowy

Pudel miniaturowy

Buldog francuski

Chihuahua

Beagle

Jamnik krótkowłsy

Cocker Spaniele angielski

Labrador Rehiler

Cane Corso

Siberian Husky

Sznaucer Miniaturowy

American Bully

American Staffordshire Terrier

Jack Russell Terrier

Nagi pies meksykański

Maltańczyk.

Oceny dokonywało trzech sędziów – Pani  Marzena Marciniak i  Pani Roksana Bartoszek  – sędzia międzynarodowy, oraz sędzia z  Ukrainy, Pani  Vladislava Yaroshuk.

W czasie trwania wystawy można było zobaczyć pokaz tresury i posłuszeństwa, który przedstawił Pan Jan  Kuś i pies Kortez (Owczarek Niemiecki Długowłosy) . Odbył się również Konkurs „Młody Prezenter”, gdzie dzieci i młodzież prezentowały się ze swoimi pupilami.

 

Psy oceniane były przez sędziów kynologicznych pod kątem eksterieru i osiągały oceny i lokaty w ramach grup, ras i klas. Zwycięzcą pucharu Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska został buldożek francuski ALEX Maniek i Spółka Pani Ewy Opalińskiej.

{gallery}2018/wystawa_psow{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska