EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

X edycja INDUSTRIADY już za nami

W sobotę 8 czerwca 2019 r. na Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach odbyła się X edycja święta szlaku zabytków techniki INDUSTRIADA. Edycja ta nawiązywała do balu u przemysłowca (INDUBAL), w związku z edycją jubileuszową. Na stacji w Rudach można było zobaczyć XIX wieczny obóz żołnierski, zapoznać się z modą od końca XVIII wieku aż do lat 40 XX wieku, zapoznać się tańcami u przemysłowców oraz zapoznać się z tajnikami produkcji kosmetyków według przepisów z XIX i XX wieku. Inne atrakcje dostępne w tym szczególnym dniu to zwiedzanie stacji z przewodnikiem, gry i zabawy, pokazy strażacki i medyczne oraz parada lokomotyw.

W dniu INDUSTRIAY można było skorzystać z przejazdów kolejką wąskotorową na trasie Rudy-Paproć-Rudy, Rudy-Stanica-Rudy i pierwszy raz pasażerowi mogli przejechać się kolejką na trasie Rudy-Stodoły-Rudy.

 

 Równocześnie z INSUSTRIADĄ na boisku obok kolejki odbył się festyn z okazji powitania lata, na którym zaprezentowały się artystycznie dzieci z Przedszkola i Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Kolejną atrakcją były występy artystyczne wychowanków MOKSiR z Kuźni Raciborskiej, a na zakończenie zabawa taneczna z DJ. 

{gallery}2019/industriada{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top