EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

XII edycja Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych „Wielkanocne Stoły”

W minioną sobotę 6 kwietnia w Pietrowicach Wielkich odbyła się kolejna, już XII edycja Powiatowego Konkursu Potraw Regionalnych „Wielkanocne Stoły”. Swoje kulinarne inspiracje na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy pokazały reprezentacje kilkunastu sołectw oraz gmin z terenu powiatu raciborskiego. Na stoisku Gminy Kuźnia Raciborska komisja konkursowa mogła spróbować m.in. rolady szpinakowej z łososiem, pieczeni z karczku w sosie chrzanowym, tradycyjnej baby wielkanocnej czy przepysznego tortu brzoskwiniowego.

W tym roku potrawy na stoisko Gminy Kuźnia Raciborska zostały przygotowane przez Panie ze Stowarzyszenia „Turzanki” z Turza, Koło Gospodyń Wiejskich z Rudy Kozielskiej, Koło Gospodyń Wiejskich z Rud oraz przez pracowników świetlic wiejskich z Jankowic, Rudy, Turza, Rud, Rudy Kozielskiej i Siedlisk. Całość koordynowana była przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Dodatkowo stoisko Gminy zostało wzbogacone wyrobami przekazanymi bezpłatnie przez piekarnię „RYNEK” z Kuźni Raciborskiej Elwiry Ogonowskiej.

Dziękujemy wszystkim serdecznie za współpracę!

{gallery}wielkanoc_2019{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top