EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

XXIV Rodzinny Rajd Rowerowy

Około 250 rowerzystów wzięło udział w XXIV Rodzinnym Rajdzie Rowerowym wiodącym szlakiem pożaru z 1992 r., który odbył się w niedzielę, 28 sierpnia na stadionie miejskim w Kuźni Raciborskiej.

 

Impreza, której organizatorem był Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji co roku przyciąga rzeszę miłośników jazdy na dwóch kółkach, zwłaszcza że nie ma tu mowy o sportowej rywalizacji, a wyłącznie chodzi o rodzinną rekreację. Uczestników – podobnie jak w ubiegłych latach – klasyfikowano w dwóch kategoriach: dziecięcej – do 12. roku życia i młodzieżowo-dorosłej – powyżej 12. roku życia.

Na trasie, liczącej około 26 km znalazło się osiem punktów kontrolnych, na których na uczestników rajdu czekały zadania losowe, sprawnościowe i zręcznościowe, a także sprawdzian wiedzy. – Punkty obsadzone były przez strażaków, leśników, instruktorów wiejskich świetlic, a nawet pszczelarzy („Kuźniański Bartnik”) – mówi dyrektor MOKSiR Anna Kijek. Za każde poprawnie wykonane zadanie rowerzysta otrzymywał punkty wpisywane na specjalne karty. – Trzem uczestnikom z każdej kategorii z najwyższą liczbą punktów wręczymy nagrody. Ponadto, nagrodzony zostanie najstarszy uczestnik rajdu oraz najmłodszy, który całą trasę pokona o własnych siłach. Natomiast spośród wszystkich uczestników wylosujemy jedną osobę, która wyjedzie ze stadionu nowym rowerem – dodała szefowa Kuźni Kultury.

 

źródło : www.nowniy.pl

galeria zdjęć

GAZ-SYSTEM<http://www.gaz-system.pl/> jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

 

Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne Polski, przyczyniając się do rozwoju europejskiego rynku gazu. Wszystkie inwestycje GAZ-SYSTEM są prowadzone z zastosowaniem nowoczesnych technologii i systemów zabezpieczeń oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego i praw wszystkich interesariuszy.

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska