EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zachować pamięć – młodzież w drodze na Górę św. Anny

 

            Zachowanie pamięci, ciekawość losów ludzi, którzy nas poprzedzili, przypomnienie wyjątkowości miejsca, w którym żyjemy. Przede wszystkim jednak oddanie czci bohaterom III Powstania Śląskiego.

            Z tych powodów wyruszyliśmy 14.06.2021 na okolicznościowy rajd na Górę św. Anny. Wcześniej żywo dyskutowaliśmy o skomplikowanej historii śląskiej ziemi, szukaliśmy dawnej granicy i wydarzeń III Powstania Śląskiego.

 

            18 kilometrowy rajd zakończyliśmy skromną uroczystością przy Pomniku Czynu Powstańczego. Bukiety polnych kwiatów, chwila zadumy, w cieniu biało-czerwonej oraz flagi naszego miasta. Radość z bycia znów razem, z koleżankami i kolegami, rozmowy o tym co ważne i najważniejsze. Bycie w drodze, z szacunkiem dla historii i podążaniem do celu…

 

            W imieniu młodzieży klasy 7b Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej, K. Kruszelnickiego oraz nauczycieli K. i W. Gdesz.

 

 Mikołaj Powroźnik

 

{gallery}2021/szkola_gora_sw_anny{/gallery}

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska