EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zakończenie projektu – JUŻ PŁYWAM!

W okresie od 4 kwietnia do 23 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Kuźni Raciborskiej realizowany był projekt powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” w ramach zadania „Sport dla wszystkich” działania „Upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży”. Projekt finansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Gminę Kuźnia Raciborska.

 

Projektem objęto 73 uczniów klas II, nie umiejących pływać, dla których zorganizowano 11 pozalekcyjnych wyjazdów na basen (dla każdej z 5 grup), po 2 godziny lekcyjne każdego ucznia na basenie, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i pod nadzorem ratowników.

Dzieci były dowożone do pływalni H2Ostróg w Raciborzu, również odwożone do ustalonych miejsc, gdzie były odbierane przez rodziców.

Cały nadzór nad wyjazdami, przebywanie w szatani i na kąpielisku, sprawowali opiekunowie – wychowawcy i chętni rodzice uczniów.

Na pierwszym spotkaniu uczniowie zapoznali się z zasadami prawidłowego zachowania się na basenie oraz zasadami higieny na pływalni. W ciągu następnych godzin dzięki przeprowadzonym obserwacjom zachowania się dzieci w środowisku wodnym i wcześniejszym doświadczeniom związanym z wodą, instruktorzy dokonali podziału na mniejsze grupy. Grupę dzieci początkujących, które wcześniej miały małą styczność z wodą, oraz grupę dzieci bardziej zaawansowanych, które potrafiły wykonać proste ćwiczenia  z podstaw pływania. Przez kolejne zajęcia dzieci próbowały swoich umiejętności zarówno na małym jak i na głębokim basenie. Każde zajęcia zaczynały się grami i zabawami w wodzie, a kończyły pobytem na rekreacyjnej części basenu, gdzie mogły aktywnie odpocząć w wodzie. W czasie zajęć realizowane były ćwiczenia oswajające z wodą oraz nauka podstawy ruchów napędowych w środowisku wodnym.

Głównym celem wyjazdów było propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcanie do czynnego uprawiania sportu. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach i zdobywały nowe umiejętności i doświadczenia związane z pływaniem. Widoczna była także integracja poszczególnych klas, która pozytywnie wpływała na relacje między rówieśnikami.

 

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie klas II nabyli umiejętności podstaw pływania i oswoili się z wodą. Jesteśmy pewni, że spędzając aktywnie wakacje nad wodą nasi uczniowie będą bezpieczni.

Justyna Drzymała

ZSO Kuźnia Raciborska

{gallery}2016/juz_plywam{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska