EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zapraszamy na wystawę malarstwa Adama Molendy pt. „Porwanie Europy”

Serdecznie zapraszamy na wystawę malarstwa Adama Molendy pt. „Porwanie Europy” do Galerii Sztuki w Starym Opactwie w Rudach.

Wernisaż online: sobota, 1 maja 2021 r. godz. 18:30

Link do wydarzenia: https://youtu.be/V1vfx9biTVM
O wystawie: http://rudy-opactwo.pl/?p=aktualnosci&id=538

dr hab. Adam Molenda

 

urodził się w 1964 roku w Wodzisławiu Śląskim – Pszowie. Studiował w Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Sztuki w Cieszynie w latach 1986-1992, gdzie uzyskał dyplom w pracowni malarstwa prof. Norberta Witka w 1992 roku oraz w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w latach 1989-1993, gdzie uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowniach: malarstwa prof. Jerzego Nowosielskiego i grafiki prof. Andrzeja Pietscha. Doktorat i habilitację zrealizował na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Pracuje w Instytucie Sztuk Plastycznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zajmuje się malarstwem. Realizuje również prace z wykorzystaniem wideo. Publikuje teksty związane z teorią sztuki.

Kurator wystawy
Grzegorz Tomasiak

 

Galeria Sztuki w Starym Opactwie w Rudach (wejście przez dziedziniec)
ul. Cysterska 4,  47-430 Rudy 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska