EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Zebranie sprawozdawcze OSP Budziska

   W minioną sobotę 2 marca jako ostatnie z cyklu zebrań sprawozdawczych jednostek OSP, odbyło się zabranie jednostki OSP Budziska. W zebraniu uczestniczył burmistrz Paweł Macha, Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Raciborzu st. bryg. Roland Kotula, prezes gminny ZOSP RP Edward Morciniec, komendant gminny ZOSP RP Krzysztof Bartoń, sołtys a zarazem radny Adrian Juraszek, zaproszeni goście oraz druhny i druhowie z jednostki OSP Budziska. Podczas zebrania naszelnik OSP dh Krzysztof Sałajczyk przedstawił sprawozdanie z działalności za 2023 rok, omówił zakupy sprzętu i umundurowania bojowego, na zakup którego udało się pozyskać jednostce blisko 75.000 zł z różnych źródeł, a także podsumował działalność ratowniczo-gaśniczą. Podziękował strażakom za ich poświęcenie dla pożarnictwa, za udział w akcjach i innych licznych imprezach organizowanych przez jednostkę. Do podziękowań dołączył się prezes OSP Adam Panek, który przewodniczył zebraniu.

         Podziękowania za udział w zdarzeniach i prowadzoną działalność ratowniczo-gaśniczą jednostki, która pomimo iż nie jest w systemie KSRG miała ich 19, w imieniu komendanta powiatowego PSP w Raciborzu jak również swoim, przekazał zastępca komendanta st. bryg. Roland Kotula.

          Zebranie było również okazją do wręczenia odznaki „Strażak Wzorowy” dla dha Roberta Fros oraz wręczenia zaświadczeń o ukończeniu kursu podstawowego  dla strażaków-ratowników z jednostki OSP Budziska.

          Na zakończenie zebrania burmistrz Paweł Macha pogratulował zarządowi skuteczności w pozyskiwaniu środków finansowych na rzecz jednostki, podziękował wszystkim strażakom za zaangażowanie w działalność ratowniczo-gaśniczą, a także za pomoc na rzecz sołectwa oraz w zabezpieczaniu imprez organizowanych przez gminę.

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska