EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Nowe miejsca pracy w  Rudach

Z ogromną przyjemnością informujemy, że w Rudach w miejscu, gdzie jeszcze parę lat temu stał zajazd „Pod Dębem”, dziś rośnie okazałych rozmiarów obiekt gastronomiczno-hotelarski Rudy Las. Zatrudnienie znajdzie tu 50 osób. Poszukiwani już są ludzie chętni do pracy w nowym obiekcie. Gmina Kuźnia Raciborska ściśle współpracuje z inwestorem przygotowując połączenie tego kompleksu z „Zabytkową stacją kolejki wąskotorowej”. Stanie na niej szeroki tor z pełnym pociągiem („duży” parowóz i wagony). Będzie to kolejna atrakcja naszej kolejki. Planowane jest także powstanie ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Dworcowej łączącej Rybnik z Rudami. W nowym obiekcie będą nie tylko hotel i restauracja, ale także sale bankietowe, konferencyjne oraz przystań dla miłośników rowerów i kajaków. Hotel będzie dysponował miejscami noclegowymi dla około 100 osób, strefą SPA, basenem oraz siłownią. Z hotelem „Laskowo” oraz miejscami w Domu Pielgrzyma nowy obiekt będzie stanowił uzupełnienie bazy noclegowej w tym rejonie.

Szczegóły przekazali przedstawiciele inwestora:

„Otwarcie Rudego Lasu planowane jest na trzeci kwartał 2024 roku.  Obecnie inwestorzy nawiązują współpracę z lokalnymi firmami działającymi w branży eventowej. Zgłoszenia zainteresowanych partnerów przyjmowane są mailowo – kontakt@rudylas.pl bądź telefonicznie pod numerem 601800150.

Jak będzie wyglądał Rudy Las?

Część restauracyjna Rudego Lasu budowana jest w stylu nowoczesnej stodoły. Przestronne wnętrza sal wykończone zostaną w stylu, który pozwoli klientom projektować eventy na miarę własnego gustu i upodobań. Z kolei sama restauracja będzie „czarnym sercem” Rudego Lasu utrzymanym w stylu eklektycznym.

– Bardzo dużą wagę przywiązujemy do detali. Dbamy o każdy, najdrobniejszy szczegół. Dzięki temu mogę dziś śmiało powiedzieć, że Rudy Las będzie wyjątkowy. To nowoczesny obiekt nawiązujący do naturalnego otoczenia rudzkich lasów – zapewnia Magdalena Moczała, prezeska spółki DMS, budującej obiekt.

Rudy Las będzie miejscem organizacji uroczystości zarówno rodzinnych, jak i biznesowych. 

– Budujemy jedną z największych sal bankietowych na Śląsku z możliwością organizacji imprezy dla 450 osób. Będą też dwie mniejsze dla kilkunastu osób. Nie zabraknie klimatycznych miejsc do organizacji ślubu w plenerze, konferencji biznesowych czy też innych wydarzeń – mówi inwestorka.

Obiekt został zaprojektowany tak, by optymalnie wpisywał się w otoczenie, eksponując jego naturalne walory. – Inwestycja realizowana jest dwutorowo. Restauracja wraz z salami bankietowymi jest na etapie prac wykończeniowych. Postęp robót w hotelu oceniam na stan surowy zamknięty. To oczywiście w niczym nie przeszkadza, bo z założenia najpierw udostępnimy klientom restaurację z salami bankietowymi i konferencyjnymi a następnie hotel – tłumaczy Arkadiusz Mieszczanin, prezes firmy DMS”

Zdjęcia: inwestor

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska