EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

„Zielona Pracownia” w Budziskach

29 września 2021 roku uroczyście otwarto Zieloną Pracownię w Społecznej Szkole Podstawowej w Budziskach. Szkoła pozyskała dofinansowanie na jej wyposażenie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Symbolicznego otwarcia sali dokonali: Adam Lewandowski wiceprezes WFOŚiGW i Patryk Żemełka prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska oraz uczniowie szkoły. W uroczystości uczestniczyli także: Kornelia Arent przedstawiciel Nadleśnictwa Rudy Raciborskie, Monika Tomala przewodnicząca Rady Rodziców, Anna Mainusz kierownik Referatu Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego, Katarzyna Kowolik wiceprezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Budziska, Adrian Juraszek sołtys Budzisk, Anna Bluk nauczyciel chemii i biologii. W sali, która została pięknie odnowiona i wyposażona w nowe meble i sprzęty uczniowie rozwiązywali zadania z botaniki, chemii, fizyki, anatomii człowieka. Na zakończenie spotkania goście w przyszkolnym ogródku posadzili krzewy owocowe.

 Jest to trzecia dofinansowana przez WFOŚiGW „Zielona Pracownia” w szkołach w Gminie Kuźnia Raciborska. W 2019 roku pracownię pozyskała Szkoła Podstawowa im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej a w 2020 roku (otwartą ze względu na pandemię w 2021 roku przez Księżną Sarę Ferguson) Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach. Bardzo cieszymy się, że wszyscy uczniowie w naszej gminie mogą ucząc się korzystać z dobrze wyposażonych, nowoczesnych pracowni.

{gallery}2021/zielona_pracownia_budziska{/gallery}

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top

Rozkład jazdy bezpłatnego autobusu w dniu wyborów posłów do Parlamentu Europejskiego, zarządzonych na dzień 9 czerwca 2024 r. (niedziela) w Gminie Kuźnia Raciborska