EPUAP_logo

Gmina
Kuźnia Raciborska

Dożynki Gminne Gminy Kuźnia Raciborska 1 września 2019 r.

  

         Dożynki Gminne na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny Gminy Kuźnia Raciborska i corocznie odbywają się w innym Sołectwie. Dzień ten będzie z pewnością wyjątkowy dla mieszkańców, a przede wszystkim rolników i tych osób, które poprzez swoją działalność społeczną i kulturalną kultywują i przekazują tradycje młodszemu pokoleniu.

         O godz. 11.30 starostowie dożynek Alfred i Gabriela Brzoska poprowadzą barwny korowód dożynkowy ulicami Sołectwa Turze, w którym udział wezmą między innymi delegacje z koronami dożynkowymi ze wszystkich Sołectw Gminy i miasta Kuźnia Raciborska oraz zaproszeni goście. Korowód przejdzie od skrzyżowania ulic Raciborskiej i Kościuszki do kościoła Parafialnego pw. NSPJ, gdzie o godz.12.00 odbędzie się dziękczynna Msza Św.

         Oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych  przez gospodarzy Dożynek Burmistrza Miasta Pawła Macha i Sołtysa Sołectwa Turze Marceliny Waśniowskiej poprzedzi   występ orkiestry dętej PLANIA wraz z mażoretkami  ZARA II  o godz.14.00 na placu obok kościoła  rozpocznie  się część oficjalna wraz z przekazaniem chleba przez STAROSTÓW DOŻYNEK oraz SOŁTYSA SOŁECTWA TURZE a następnie  występy artystyczne  rozpoczną dzieci i młodzież z  MOKSiRu  z   Kuźni Raciborskiej, oraz   lokalne solistki Joanna, Daria i Miriam a biesiadę w śląskim nastroju  rozpocznie zespół  BLUE PARTY,  ZESPÓŁ SYNTEZA oraz TOBY z MONACHIUM   a na zakończenie zabawa taneczna z ZESPOŁEM SYNTEZA. Nie zabraknie również śląskiego swojskiego kołocza,   gastronomii i wielu innych atrakcji.

                 W załączeniu program dożynek i plakat.                                                          

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top